/YllkaPrizren

postheadericon AKTIVITETI I PARE KUSHTUAR PREGADITJES SE KOSIT PER FEMIJET E GRUPIT YJET DHE TRENDAFILAT TE KOPSHTIT YLLKA – PRIZREN

10734109_585010078291272_4875951846283415762_nNe sot se bashku me femije vendosem te pergaditim kos. Se pari, ju treguam femijeve se kush e bene qumshtin, pastaj treguam se sa ka rol te madh qumeshti per femije ne ritjen dhe ne zhvillimin e tyre,pastaj treguam se qfare ngjyre ka qumeshti dhe qka pergaditim prej tij….[embelsira,puding] dhe ne fund treguam se si pergaditet kosi. Qumeshtin e nxejme pak pastaj ne te e veme dy luge te gjelles kos[maja] dhe tenxheren e mbulojme me batanije dhe e leme te qendroj tri ore, pas tri ore kosi ishte gati.Kosin e veme neper gota dhe ju dhame femijeve qe te hane e femijet ishin te kenaqur deri ne maksimum.

Photos

Subscribe

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 5,125 other subscribers