/YllkaPrizren

Archive for December, 2014

postheadericon Happy New Year 2015

We wish all our students and staff a happy new year.

HappyNewYear2015

postheadericon KLASE E PARE

image-a7c1317f8606cf73a9bc31a1cd709eaa42435a300be31960bb18c0b3bb9cfba8-V

Nxenesit e klasave te para sot perfunduan gjysmevjetorin e pare te vitit shkollor 2014 – 2015. Permes programit ata treguan sukseset dhe arritjet e tyre. Te gjitheve u deshirojme rritje te mbare, shendet dhe suksese ne rrugen e shkollimit.

PHOTOS

postheadericon Aktiviteti

10409072_614226355369644_3180527248094081037_n

Ne Kete aktivitet “carkullimi I ujit ne ajer”e benem nje eksperiment me grupin e femijeve “Bletet”dhe”Kelebekler”Ku femijet mesuan me gjeresishte per Kete aktivitet.

PHOTOS

postheadericon MENGESI ME PRINDER

10848060_614223615369918_4696100352772807622_n

Ne kopshtin ‘YLLKA’ u organizua nje takim me prinderit dhe me drejtorin e kopshtit zoteri Ahmetin Drejtori dhe prinderit se bashku kane ngrene mengjes dhe kane biseduar per suksesin e femijeve. Qelimi i takimit ishte bashkepunim, Prinder-Kopsht..

PHOTOS

postheadericon KINEMA

10846000_611088555683424_681295145864869568_n

Nxenesit e klasave te para se bashku me femijet e grupeve 4 – 5 vjec qene ne kinemane e qytetit – Doku-Kino -.Te gjithe mbeten te kenaqur nga filmi vizatimor “Bleteza Maja”.

PHOTOS

postheadericon Aktiviteti

10513504_608162069309406_1182327007007504059_n

Per nder te perfundımıt te programıt festıv te 28 Nentorıt,ne sot grup-moshat 4,5 vjeçar pergadıtem embelsıre(katrorka te ngrıra)dhe femıjet u ndanete kenaqur.

PHOTOS

postheadericon Aktiviteti

1940001_608155689310044_5583157587995297454_n

    Aktiviteti eksperimenti avullimi i ujit ndodh sepse uji vlon ne temp. 100 shkalle celcius.

    Photos

postheadericon KINEMA

20141204_125902

Grupet parashkollore te kopshtit ‘YLLKA’ sot, shkuan ne -Doku Kino- per te shiquar filmin filmin vizatimor ‘Bleteza Maja’.

PHOTOS

postheadericon PROGRAM FESTİVE PER DİTEN E FLAMURİT

10805679_607297239395889_7158649148663352928_n

PER NDER TE FESTES SE 28 NENTORIT DITES SE FLAMURIT NE GRUP-MOSHAT: 3,4,5 VJEÇ ORGANIZUAM NJE PROGRAM FESTIV KU FEMIJET :RECITUAN, DRAMATIZUAN DHE VALLEZUAN E NE SHPRESOJME QE PRINDERIT TE MBETEN TE KENAQUR.

PHOTOS

postheadericon PROGRAM FESTİVE PER DİTEN E FLAMURİT

10845947_607276329397980_4675601293513005822_n

Grupet parashkollore te kopshtit “Yllka” ne Prizren me rastin e festes se flamurit kombetare “28 Nentori”, kane çfaqur nje program per prinder.

PHOTOS

Subscribe

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 5,125 other subscribers