/YllkaPrizren

Archive for March, 2016

postheadericon Klasa 1A

11696581_853385108120433_979841235375637991_o IMG_0564

Erdhi pranvera me lule plot. Nxënësit e shkollēs sonë mbollën lule me duart e arta të tyre.

Photos

postheadericon Pergatitja e pites

Grupet “DIELLI” dhe “YLBERI” Psot e percjellen gatimin e byrekut, te cilen e shijuan me plot kenaqesi.
Ju befte mire fatosa dhe yllka te kopshtit tone!

Photos

IMG_0498 12888746_1695205444092844_7778883570438673740_o

postheadericon

IMG_0398 IMG_0404

Nė shkollën fillore “Yllka” sot u mbajt një takim me prindër, ku u bisedua për suksesin dhe disiplinën e nxënësve.

postheadericon Aktiviteti

IMG_0370 IMG_0364

Me fëmijët e grupit “Trëndafilat ” kemi bërë sallatët me perime.

Photos

postheadericon Institucioni Arsimor Gulistan Festoi 7 Marsin – Ditën e Mësuesit

teachersInstitucioni Arsimor “Gulistan” 7 Marsin-Ditën e Mësuesit e festoi në hotel “Emerald” me stafin e vet arsimor të pesë shkollave që gjenden në Prishtinë, Lipjan, Prizren dhe në Gjakovë.

Në fjalimin e tij të rastit Drejtori i përgjithshëm z. Mustafa Erdem në mes tjerash tha:
”Sukseset tona që janë rezultat i një pune të palodhshme ekipore dëshmojnë më së miri se, për një arsimim cilësor njëri ndër faktorët kryesor është kuadri i mësimdhënësve. Do të jemi çdoherë falenderues për të gjithë ata që na kanë mbështetur dhe do të vazhdojmë rrugën tonë drejt suksesit. “Gulistan” asnjëherë nuk do ta harrojë kontributin e atyre të cilët tani më nuk gjenden në mesin tonë.”

Në këtë program kushtuar Ditës së Mësuesit ishin të pranishëm edhe familja, tashmë e të ndjerës Prof. Agnesa Kabashi Bicurri . Në shenjë respekti për punën e palodhshme dhe për sakrificën e saj të çmuar në Kolegjin MAC –Gjakovë, Drejtori i përgjithshëm z.Erdem ia dha vajzës së saj një dhuratë simbolike të institucionit “Gulistan”.

Kuzhina e pasur turke, këngët e kënduara nga vetë mësimdhënësit, “quizi” për mësimdhënës si dhe tërheqja e tre kuponëve nëpërmjet të cilëve u shpërblyen tre mësimdhënës me nga një dhuratë sembolike, ishin pikat me të cilat është shënuar ky program festiv për Ditën e Mësuesit.

photos

postheadericon Relax

IMG_0320 IMG_0279

Parashkolloret e kopshtit “YLLKA”ne Prizren, sot vizituan gabriken e lengjeve-RELAKS-Falenderojme familjen Palushi per mikpritje te perzemert.

Photos

postheadericon Tenis

IMG_0038 IMG_0019

Nxënësit e klasave të para vizituan akademinë e tenisit Sesahr Usa.Ku së bashku me mësueset dhe arsimtarin e tyre të edukatës fizike u argëtuan dhe mësuan të luajnë tenis.

Photos

Subscribe

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 5,125 other subscribers