/YllkaPrizren

Archive for April, 2016

postheadericon KURSET PËRGATITORE FILLUAN

IMG_1982 IMG_2002

Sot, në shkollën fillore “Yllka” filluan kurset përgatitore për klasën e parë. Fëmijët kaluan çaste të këndshme, gjatë aktiviteteve të ndryshme që i bënë.

Photos

postheadericon Aktiviteti

Grupi ‘Yjet’ vizituam familjen e Eorda Sallaukës me rastin e lindjes së motrës se saj.Voglushes së vogël I deshirojmë: shëndet, Jetë të gjatë. Falemderojmë familjen Sallauka për mikëpritjen që na bënë!

13062369_877011062424504_2429598966415244180_n 13083115_877011275757816_8705110274536176715_n

postheadericon Vizitë Liri

IMG_1871 IMG_1875

Grupet parashkollore te kopshtit “YLLKA” sot, vizituan fabriken konditorike “LIRI”. Femijet mbeten te kenaqur. Falenderojme drejtorin e fabrikes “LIRI” qe na mundesoi kete vizite.

 

postheadericon Gara e yjeve të vegjël përfundoi me sukses

IMG_1436 13063302_875851195873824_4638573462685947440_o

Sot në shkollën tonë ishin të pranishëm parashkollorët e shumë kopshteve, të cilët garuan në kategori të ndryshme. Fituesit u shpërblyen me dhurata të ndryshme. I falenderojmë të gjithë pjesëmarrësit dhe yjeve të vegjël u dëshirojmë suksese në të ardhmen!

Photos

 

postheadericon Piknik

IMG_1175 IMG_1147

Sot, ishte një ditë e veqantë për parashkollorët e kopshtit “YLLKA” Ishim në parkun e qytetit për të bërë piknik.Me këtë rast fëmijët kaluan çaste të këndëshme, në ambientin e bukur.

Photos

postheadericon Vizitë Kamila

 IMG_1117 IMG_1106

Nxënësit e klasave të para dhe të dyta sot vizituan fabrikën e çokollatës “Kamila”.
I falemnderojmë shumë!

postheadericon Lajmërim

12985550_1706280682985320_9108014254593234882_n 12998715_1706280676318654_1127033447816215269_n

Më 23 prill, e shtunë në orën 11 shkolla fillore “Yllka” në, Prizren do të organizoj aktivitete pranverore dhe gara të ndryshme për parashkollorët.
Ju mirëpresim!

Numri kontaktues: 029233237-044669665

postheadericon

IMG_0958 IMG_0960

Nxënësit e klasave të para sot patën një vizitë mjeksore!

postheadericon Aktiviteti

Grupi ‘Yjet dhe Trëndafilat’ mbollëm farën e fasulës ne gotë!

IMG_1006 IMG_0974

Photos

 

postheadericon Urime!!!

IMG_0886 IMG_0901

Grupi Sheqerkat dhe Bilbilat festuan ditelindjen e Neves e don Ed Lume dhe sheqerkat!

 

Subscribe

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 5,125 other subscribers