/YllkaPrizren

Archive for May, 2016

postheadericon Pjesa teatrale: “Borëbardha”

IMG_3069 IMG_3064

Sot, nxënësit e sh.f.”YLLKA” ishin pranë universitetit të Prizrenit “UKSHIN HOTI”, për të parë pjesën teatrale “Borëbardha”, përgatitur nga studentët e universitetit.

Photos

postheadericon Shëtitja e edukatoreve.

 IMG_2947 IMG_2875
Me 28.05.2016 kolektivi i kopshtit dhe shkolles fillore “Yllka” ne Prizren kaluan qaste te kendeshme tereditore ne gryken e rugoves dhe Istog. Falenderojme drejtorine qe na mundesoi te kenaqemi me bukurite natyrore te Kosoves.

postheadericon NËNAT GAROJNË

IMG_2708 IMG_2743
Në sh.f. “Yllka” , sot nënat e klasave të para dhe të dyta zhvilluan një aktivitet “Nënat garojnë”. Ato kishin përgatitur ëmbëlsira dhe brumëra shumë të shijshme e të bukura. Falenderojmë të gjitha nënat për pjesëmarrje dhe përzemërsisht urojmë
JU LUMSHIN DUART…!

postheadericon FESTA E ABETARES 1A

IMG_2543 IMG_2471

Sot nxënësit e klasave të para të shkollës sonë festuan “FESTËN E ABETARES”. Ata shfaqën një program të larmishëm me vjersha, këngë, skeçe e valle të ndryshme.Të gjithëve u dëshirojmë suksese në të ardhmen!

Photos

postheadericon Emona City

IMG_2424 IMG_2384

Grupet parashkollore te kopshtit “YLLKA” DIELLI, YLBERI, FLUTURAT vizituan qendren tregtare EMONA fëmijët u argëtuan në këndin e lodrave.

Photos

postheadericon Happy Mother’s Day

mothersday

postheadericon Gara “SELFIE” përfundoi

IMG_2028 IMG_2043

Të gjithë nxënësit e klasave të dyta i falenderojmë përzemërsisht për pjesëmarrje. Të gjithë janë fitues, por ndër të parët u zgjodhën Andi Avdaj, Eni Morina, Isra Ramdom, Arian Krasniqi, Dea Këllëqi, Nira Hashani…
Të gjithëve u dëshirojmë shëndet, rritje të mbarë dhe suksese në çdo hap të jetës!

Photos

postheadericon Selfie

13116416_881134682012142_4766061099571415338_o 13147584_881135102012100_5660296423229929898_o 13122952_881135288678748_9091655106206063587_o

Vini re!!!
Të nderuar ndjekës të faqes së shkollës “Yllka”.
Me pjesëmarrjen e nxënësve të klasave të dyta realizojmë garën “Selfie”. Fotot e nxënësve do të qëndrojnë 48 orë dhe fotoja që do të merr më shumë pëlqime ( like ) do të jetë fitues-e.
Ju ftojmë të gjithë që të votoni (pëlqeni) foton e pëlqyer.
Ju falemnderit për mirëkuptim !

Subscribe

Enter your email address to subscribe to this blog and receive notifications of new posts by email.

Join 5,125 other subscribers